Skip to main content

Soutěž o 5 knih Dlouhá křivolaká cesta

Konec soutěže
Celková cena výher
3245 Kč
Počet výherců
5

„Řítit se dunami s letícím pískem, vyschlými řečišti a horskými kaňony je nebezpečné, ale taky napínavé. Zvládnou to jedině ti nejodolnější. A dovolte mi použít i to trochu zapomenuté slovo – ti nejstatečnější. Protože to je souboj člověka s přírodou, technikou a hlavně se sebou samým na té dlouhé křivolaké cestě. Tomu se odjakživa říkalo DOBRODRUŽSTVÍ!“

Kniha vzpomínek, veselých i napínavých historek a zároveň kronika nejtěžšího závodu rally Dakar od slavného Josefa Kaliny vychází v novém upraveném vydání, včetně vyprávění o jeho poslední cestě v roce 2023.

Detailně popisuje českou účast od samotných těžkých začátků, kdy se celý den závodilo, často beze spánku a odpočinku jelo i v noci několik dní za sebou. Kdy se opravy „dělaly za jízdy“, navigovalo bez GPS a palivo se shánělo na nejpodivnějších místech. To vše v obrovském vedru a prachu. Podrobně a velice poutavě rozebírá dění jednotlivých ročníků: první účast Liazu a Tatry, nabírání zkušeností v kabině náklaďáku i ve službách pořadatelské organizace T.S.O., úspěchy s Milanem Lopraisem, pak v týmu Martina Macíka a později Buggyry. Líčí také okolnosti, které vedly k postupnému přesunu závodu směrem na západní pobřeží Afriky, následně do Jižní Ameriky, a nakonec do Saudské Arábie.

Nakladatelství Grada

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Jaroslava P*****, Boskovice
Jindřiška S*******, Varnsdorf
Mária H*******, Kadaň
Vlasta S********, Čáslav
Olga Š*****, Česká Třebová


Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat
Výhru zašleme na nejbližší Zásilkovnu vašeho bydliště.


(Official Google Graph services)