Skip to main content

Soutěž o mix knih nakladatelství mapcards

Konec soutěže
Celková cena výher
2508 Kč
Počet výherců
5

PO ČICHU

Čich je jedním z nejméně probádaných smyslů, a přesto je důležitou součástí našeho světa. Vydejte se s námi na pestrou přehlídku nosů, na cestu do úžasného světa čichu. Dozvíte se odpovědi na mnoho pozoruhodných otázek: Proč nejvýznamnější lidský feromon vytvářejí matky a jak to, že si náklonnost k určitým vůním vytváříme už v děloze? Vydává naše tělo veselé a vyděšené pachy? Kdy a jak se z vůně stává smrad? Dokážeme zjistit, jak souvisí ztráta čichu s Alzheimerovou či Parkinsonovu chorobou? Anebo proč někteří hnízdící ptáci voní jako mandarinky a zdalipak cítí ryby rybinu? A mají čich i rostliny? Profesor Bill Hansson je předním odborníkem na čich a zároveň ředitelem Institutu Maxe Plancka pro chemickou ekologii. Provede vás fascinujícím světem vůní dnešních, minulých i těch příštích.

MIGRACE

Migrace je stará jako hory, tak proč je nyní tak politicky citlivá? Proč migranti odcházejí? Kam jdou, kolik jich je a z jakých důvodů se vydali na cestu? Je možné migraci zastavit? Kniha emeritního profesora Oxfordské univerzity pokrývá široké rozpětí historie a zasazuje do kontextu jednu z nejdůležitějších otázek naší doby. Text je doplněn řadou živých map, fotografií a zajímavou grafikou.

CÍSAŘSKÁ A KRÁLOVSKÁ KUCHAŘKA

Příběhy a recepty z časů monarchie. Když vám přistane skvělé jídlo na talíři, přímo se na vás směje. A pokud je navíc podle vašeho gusta, usmějete se na ně i vy. Ale knížka, kterou jste právě vzali do ruky, umí ještě něco navíc. Dokáže vám vykouzlit úsměv na tváři ještě předtím, než se vůbec rozhodnete vařit. Ba dokonce podle naší kuchařky vařit ani nemusíte, ale i tak se dozvíte spoustu hrnků informací a lžic souvislostí okořeněných nejednou špetkou humoru. A k tomu se možná podivíte, kolik klasických českých jídel je vlastně rakouských, maďarských či židovských, a naopak, a jaké slavné i zapomenuté osobnosti si na nich pochutnávaly v dobách, kdy jsme byli ještě součástí monarchie.

KOLEM SLUNCE

Ta malá modrá tečka v nekonečném moři vesmíru je naším domovem. Nejsme zde ale sami. Hřeje nás naše hvězda, které říkáme Slunce, a společně se Zemí ji obíhá i dalších sedm planet a množství dalších těles. Horkem sálající Venuši, rudě zářící Mars, prstenci obepnutý Saturn či Jupiter s jeho magickým okem doplňují stovky měsíců, komet i dalších tajemných objektů. Aina Bestard svými ilustracemi vzdává poctu umělcům a astronomům 19. století, kteří dokázali vzbudit zájem o vesmír mezi lidmi všech generací i vrstev. Zároveň zohledňuje nejnovější poznatky o naší Sluneční soustavě a vytváří tak knihu krásnou a poučnou zároveň.

PŘÍBĚH ZEMĚ

Fascinující cesta historií Země pro děti i dospělé. Ponořte se do hlubin času a poznejte ztracené krajiny, rostliny a tvory. Projděte si milióny let vývoje a odkryjte ztracenou tvář naší modré planety.

Nakladatelství mapcards

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Alžběta K***, Turnov
Miroslav B********, Česká Třebová
Tomáš B***, Kyjov
Jakub N******, Olomouc
Helena M*******, Jindřichův Hradec


Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat
Výhru zašleme na nejbližší Zásilkovnu vašeho bydliště.


(Official Google Graph services)