Skip to main content

Soutěž o mix knih nakladatelství Meander

Konec soutěže
Celková cena výher
1420 Kč
Počet výherců
5

Pod skálou

Petra Josefína Stibitzová po úspěšném Pajasanu (Meander, 2016) komiksově zpracovala další dvě povídky Vráti Brabence pro mládež. Krátké příběhy, intenzivní dojmy, jejichž dynamiku umocňují a mladým čtenářům zároveň zpřístupňují okrové ilustrace tohoto netradičního komiksu.

Iva a Ema

Iva je introvertka, její starší sestra Ema extrovertka. Jejich rozdílné povahy je přivádí do spousty nepříjemných situací. Podaří se oběma dívkám nalézt samy sebe a vzájemný respekt?

Kůň v kině

Vtip čili anekdota je nejkratší příběh na světě. Je to vyprávění, kde neplatí běžné zákonitosti podobně jako ve snu nebo v básni. V anekdotách chodí koně do kina, na zdi visí modrý hroch a ve vzduchu poletují oranžové hrábě. I logika jde do vývrtky. „Vy jste mě kopnul obličejem do nohy!“ zlobí se klaun na pána, kterého předtím načutnul do čumáku. Vítejte ve světě humoru, kde se nic nebere vážně. Ve světě, kde slova po sobě házejí šlehačkové dorty jako ve filmové grotesce. Prásk, prásk, plesk. Šlehačka ve výstřihu. Čokoláda na uchu. Za límcem lívanec. V této knížce najdete různé druhy vtipů: poetické, pohádkové, suché, drsné, černé, šibeniční, trampské, skotské, zvojtěné čili popletené, vousaté, zvané též staré vraždy, co si vyprávěli už vaši pradědečkové, anebo bláznivě nesmyslné, kterým Češi říkají kameňáky či šutráky a Angličani příběhy chundelatého psa (shaggy dog stories). Na konci vás čeká bonus, kde nahlédnete do humoru dospělých. Zjistíte, že slova můžou mít víc významů a že k pochopení vtipů je dobré vlastnit v hlavě nějaké vědomosti. Kdo se směje, ten se učil. A kdo se směje naposled, ten má dlouhé vedení.

Lední medvěd Rio zachraňuje prales

Medvěd se jmenuje Rio a ještě se ve svém novém domově ani nestačil zabydlet a už se musí utkat s úkladným padouchem, vřešťanem Hastrošákem, který hodlá prales vymýtit a na jeho místě založit banánovníkovou plantáž. Kniha Lední medvěd Rio zachraňuje prales je plná napětí, smíchu i poučení.

Jak vystrašit strašidlo

Jirka Kobylka bydlí v paneláku v centru města. Zrovna přemýšlí o svém dalším vynálezu, když ho celý vystrašený navštíví Tobík Králík, kluk ze sousedství. Pod Tobíkovu postel se totiž schovalo strašidlo! Ale strašidlo není Tobíkův jediný problém. Je tu ještě rošťák Pavka Pijavka, který mu neustále ztrpčuje život. Vyrovnají se oba kamarádi s náročnou situací, která vyžaduje mnoho odvahy a vynalézavosti? Podaří se jim zpod postele vyhnat neobyčejně vzácnou, neohroženou a zlou stvůru? Bude litr malinového sirupu, naběračka a básnička o strašné holce Máry stačit? A co si počnou s násilníkem Pavkou ze sedmého patra? Jen do toho! Každá příšera má svou slabinu. Děti se budou bavit pozoruhodnými a neotřelými nápady obou chlapců. Se svými strachy, ať už skutečnými, nebo vymyšlenými, se totiž dokážou vyrovnat s rozvahou, sebevědomě a odvážně. V knize potkáte originální hrdiny a zábavná strašidla. Je plná neobyčejných nápadů a skvěle vystupňovaného napětí a to vše doprovází kouzelné původní ilustrace. Kniha obdržela slovinskou cenou Zlatá hruška, která oceňuje nejlepší knihy pro děti a mládež, a mezinárodní ocenění White Raven.

Nakladatelství Meander

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Vít T******, Pardubice
Linda J******, Benešov
Margita H*********, Krnov
Bohuslava H******, Veselí nad Moravou
Tomáš M********, Nový Bor


Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat
Výhru zašleme na nejbližší Zásilkovnu vašeho bydliště.


(Official Google Graph services)